Блог USBC Gold Coach Лу Мартінеза із сайту USBC, переклад Ольги Покотило
Те, як ви тримаєте шар, очевидно, має велике значення. Якщо ви не маєте контролю над шаром – чи через недостатнє утримання шара, чи через надмірне, – ви ніколи не зможете опанувати однакового відпускання в жодному з можливих положень, від стійки до релізу.
Перш ніж ми почнемо говорити власне про хват, давайте спочатку покладемо руку на свій шар. Виглядає просто, правда ж? Вставте пальці в отвори. Звичайно, є десятки способів зробити це, але той, який ми радимо, звичайно дає гравцеві найкращий контроль над шаром.
Почніть із фінгерів: вставте середній і безіменний пальці у відповідні отвори – на одну фалангу для спортивного хвату чи на дві – для традиційного. Тепер покладіть долоню на шар і подивіться, де опинився великий палець. Якщо шар вам підходить, великий палець легко й природно увійде у свій отвір, і в цілому шар лежатиме в руці досить зручно.
Переконайтеся, що великий палець повністю торкається шара, а не тільки пучкою. Тримаючи шар лише пучкою пальця чи впираючись лише нею, ви стискаєте шар більше ніж треба: аж до того, що задіюєте м’язи передпліччя та біцепси для утримання однакового тиску. Це зовсім не те, до чого ми прагнемо. Щоб правильно взяти шар, притисніть великий палець до шара (всередині отвору) настільки пласко, наскільки це можливо, й не допускаєте притискання лише кінчиком пальця. Відчуйте шар по всій довжині пальця, наскільки це можливо, аж до самої долоні.
Не намагайтеся запхати пальці якомога далі. Якщо ви докладаєте зусиль, щоб вставити пальці в отвори, вам доведеться докласти зусилля і до того, щоб відпустити його. Це призведе також до надмірного напруження м’язів, так само, якби ви тримали шар лише кінчиками пальців.
Деякі гравці, навіть на найвищому рівні, можуть змінювати тиск пальців на шар. Один із способів зробити це – вставити спочатку великий палець, а потім фінгери. Або спочатку один фінгер, потім великий палець, потім іще фінгер.
На наступного тренуванні поекспериментуйте із різним тиском на пальці, щоб побачити, який варіант є для вас найбільш комфортним і дає найбільшу стабільність. Як я й казав, для більшості гравців оптимальний шлях – спочатку фінгери, потім тамб. Але інші методи не є травматичними, особливо якщо ви слідкуєте за докладеними зусиллями й здобуваєте додаткові знання про можливості своєї гри.