Переклад статті психолога Ів Еш (Eve Ash).
У кожного з нас бувають моменти чи навіть цілі дні, коли ми почуваємося сильними, енергійними та вмотивованими на подвиги. Але як навмисно прийти у цей стан? Які його тригери? Давайте подивимося, які є способи запалити в собі цю “іскру” – спробуйте щось із наведеного списку, коли відчуєте, що потребуєте більше енергії.
Досягнення й завершення
На початку дня на вас, напевно, чекає список справ, які треба зробити сьогодні, до кінця тижня, до кінця місяця тощо. Якщо розподілити їх на “розумні списки” за пріоритетністю та терміновістю, та викреслювати щоразу, коли ви завершуєте справу (навіть найменшу зі списку) – ви даєте мозку позитивний сигнал, що впоралися із частиною роботи. Не біда, що попереду чекають нові завдання – ви вже досягли певного успіху просто зараз.
Можете призначити собі нагороду за виконання всіх справ за день чи тиждень. Позитивне підкріплення ще нікому не заважало 🙂 Якщо ж ви більше азартна людина, спробуйте виконати справи раніше встановленого строку – й теж винагородіть себе за це.
Визнання та повага
Якщо ви лідер у команді, нагадуйте собі, що час від часу треба хвалити й заохочувати своїх колег та підлеглих – особливо коли вони докладають зусиль, проявляють ініціативу чи досягають спільної мети. Це особливо важливо, коли йдеться про жорсткі часові рамки чи велику відповідальність за проект. Щира й несподівана похвала надає крила!
Допомога іншим
Час від часу, перед здачею проекту, під час сезонного напливу замовлень тощо робоче навантаження може виникати несподівано й розподілятися нерівномірно. Такі стрибки не тільки порушують звичний графік, але й витягують сили – як фізично, так і емоційно. Не вдавайте, що ви безсмерті та невтомні, а тим більше – що не бачите цього тягаря на інших. Якщо маєте змогу розподілити обов’язки більш рівномірно – зробіть це. Якщо можете допомогти комусь – запропонуйте цю допомогу.
Будьте творчими
Відходити час від часу від напрацьованої рутини й запитувати “які ще є ідеї” ще нікому не зашкодило! Часом “божевільна” на перший погляд ідея може змінити всю побудову процесів, прискорити роботу та наблизити вашу мету – просто тому, що пропозиція надійшла у вдалий час. Розглядайте нові ідеї конструктивно, наскільки це можливо, і намагайтеся зменшити опір новому.
Чіткі цілі
Ясна, зрозуміла, досяжна й конкретна мета – це половина зробленої роботи! Коли ви знаєте, яке величезне досягнення чекає на вас у кінці шляху, то можете подолати більшість перешкод: ви знаєте, для чого ви там, де ви є; розумієте цінність своїх дій та їхній перспективний розвиток; бачите шлях до вдосконалення й покращення – а це мотивує підніматися вранці з ліжка. Якщо йдеться про команду, подумайте про те, щоб кожен її учасник постійно мав перед очима й загальну мету, і свою власну – і прагнув до переваг, які отримає в разі успіху.
Увага та повага
Більшість людей позитивно сприймають увагу до себе – особливо, коли до них звертаються як до фахівців та авторитетів. Усі люблять бути в середовищі, де їх люблять і поважають! І навпаки, негативна атмосфера ще нікого не мотивувала приходити на зустріч раніше. Звичайно, є розумна межа в пошуку уваги до своєї особи, але ніколи не шкодуйте слів поваги й вдячності, коли людина їх заслужила. Зробіть простий комплімент, висловіть своє враження, спитайте думки, поділіться посмішкою – і ті, кому бракувало цієї уваги, покажуть вдвічі більшу ефективність.
Виклики
Однотипна й монотонна праця може втомити будь-кого. Не соромтеся ставити собі виклики: оберіть справу, яка вас дратує чи непокоїть, і знайдіть спосіб вирішити її раніше, швидше, ефективніше – безболісніше – ніж ви звикли це робити. Можливо, це не буде найбільш приємне завдання за тиждень – але ви здивуєтеся, наскільки легше стає жити, коли цей важкий “камінь” більше не тягне вас донизу.