Інтерв’ю Хезер Д’Еріко для сайту BowlingThisMonth, довільний переклад – Ольга Покотило.
Чимало профейсійних боулерів у РВА та PWBA почали ставити серйозні цілі не тільки щодо гри, але й щодо фітнесу та свого здоров’я, з різних причин. Наш спорт в останні роки розвинувся, як ніколи раніше, у тому числі змінилися й формати турнірів. Деякі змагання мають довгі кваліфікаційні блоки, що досягають 16 партій за день.
Щоб змагатися на рівні на таких елітних подіях, боулери помічають, що перевагу мають ті, хто вміє зберігати сили й енергію упродовж усього дня, а також швидко відновлюється для гри на наступний день. Це призвело до того, що топові спортсмени нарешті відкрили списки вправ для тренувань поза доріжками та в спортзалах. Якщо ви слідкуєте за окремими гравцями в соціальних мережах, то могли бачити їхню щоденну рутину не тільки в клубах, але й на бігових доріжках та різних інших тренуваннях під час підготовки до сезону. Для інших, утім, ідея про тренування поза боулінгом досі виглядає як щось нове й кумедне, де невідомо, з чого починати й які з того будуть переваги.
Отже, далі в цьому тексті у нас є троє гравців Туру: Е.Дж.Джонсон, Енджі Рамірез та Джейсон Стернер. Вони нещодавно стали на шлях фітнесу для боулінгу й зараз розкажуть нам, що змінилося в їхньому житті та, власне, чи призвело це до яких-небудь змін у грі та результатах.
Яка була ваша мотивація, щоб змінити звички щодо здоров’я та фітнесу?
AJ Johnson
Я хотів змінити свій спосіб життя, зайнятися фітнесом та здоров’ям насамперед заради себе, створити “кращу версію себе”, ну й для боулінгу теж. Ми подорожуємо, проводимо багато часу в боулінг-клубах, і створення тренувальних звичок допомагає досягти не лише короткострокових покращень, але й тривалих змін у спорті.
Крім того, я б хотів змінити імідж нашого спорту й показати, що боулери – теж спортсмени, яким треба підтримувати фізичну форму, щоб показувати високі результати в тій кількості партій, увесь той час, що ми граємо на турнірах!
Anggie Ramirez
Після свого другого сезону в PWBA Tour, який пройшов не дуже успішно, я повернулася додому й вирішила суттєво змінити свій спосіб життя і те, як я готуюся до змагань. Це було одне з найкращих рішень! Тепер я маю роботу на повний день, і проводжу в спортзалі та на тренуваннях набагато більше часу. Я б хотіла, щоб це рішення прийшло до мене ще раніше.
Jason Sterner
Усупереч популярній точці зору, я почав тренуватися ще до того, як поговорив із Хезер 🙂 Йон Ван Хеез був одним із тих, хто почав зі мною цю розмову, бо він саме проходив цей шлях самотужки. Йон не потребував схуднення, його більше цікавив загальний фізичний стан та ставлення до боулінгу як до спорту. Його приклад надихнув мене спробувати те саме й змінити імідж боулінгу.
Крім того, у мене був постіний біль у спині з часу травми під час гольфу в 2014 році. Я знав, що якщо хочу грати в боулінг у наступні 10 років, то мушу прийняти певні зміни. Я ледве міг дограти блок кваліфікації через біль, а відновлення тривало по кілька днів і було вкрай повільним. Я почав бігати, робити кардіотренування, намагався уважніше стежити, що я їм. Я відмовився від смаженої їжі та солодощів, хоча досі п’ю солодкий чай. Отже, з самого початку я хотів зменшити кількість спожитих калорій, збільшити фізичну активність і дещо схуднути.
Які зміни ви зробили? Який зараз у вас режим?
AJ Johnson
Зміни більше стосувалися моєї рішучості та свідомих зусиль дотримуватися своїх цілей. Я пообіцяв собі дотримуватися постійного графіка тренувань і здорового харчування.
Удома й між змаганнями я приділяю більше уваги на підніманні ваги та нарощуванню м’язів. Під час подорожей і турнірів я концентруюся на бігу, планую тренування на витривалість, тренуюся без додаткового спорядження. Загалом мої тренування спрямовані на те, щоб cтворити витривалість та гнучкість, і розвивати м’язи, важливі для нашого спорту (ноги, кор, спина).
Мої харчові звички спрямовані на зменшення ваги та перехід на здорове харчування. Я відмовився лише від кількох продуктів, а більше зацікавлений у тому, щоб їсти правильні продукти у правильній кількості. Крім того, я цікавлюся добавками, необхідними під час та після тренувань, а також тим, що допомагає швидше відновлюватися під час змагань, відновлює м’язи та метаболізм.
Anggie Ramirez
Моїми пріоритетами були сила й витривалість, бо всі ігри на вихідних забирали в мене всю енергію, до того ж я часто отримувала дрібні травми. Отже, я знала, що мені треба стати сильнішою, щоб витримувати ігровий формат.
Зараз я тренуюся в спортзалі щонайменше 4 дні на тиждень, тренування можуть тривати 1-2 години. Я працюю з індивідуальним тренером, який мотивує мене й підштовхує до нових досягнень. Тепер я можу говорити про дисципліну під час тренувань, і я можу правильно виконувати всі ті речі, яких мене навчали.
Jason Sterner
Як я й казав, спочатку я просто хотів стати здоровішим, тому сфокусувався на здоровому харчуванні та бігу. Зараз до цього додалися силові тренування, бо виявилося, що біль у спині був наслідком недостатньо розвинутих і сильних м’язів. Частково мої сумніви щодо силових тренувань нашкодили мені… Я хотів чогось, що покращить мої параметри в боулінгу й не зробить бодібілдером.
Спочатку я вважав, що біг і розтяжки є найбільш простим і безпечним видом спорту, але вони ніяк не допомагали вирішити проблеми зі спиною. Я все одно відчував напруження й обмежену рухливість під час гри, – аж поки Хезер не показала мені як правильно працювати із вагою в залі, як правильно робити розтяжку. Тепер я виконую силові тренування чотири рази на тиждень, навіть у ті тижні, коли йдуть змагання), і час від часу додаю кардіо, але не обов’язково біг.
Я п’ю набагато більше води, ніж раніше, і перестав їсти солодощі, пізніше навіть відмовився від солодких чаїв, бо мені сказали, що я на шляху до діабету. Я вибираю тільки здорове харчування навіть у дорозі замість того, щоб їсти фаст-фуд, дуже слідкую за тим, які калорії даю своєму організму, й однозначно я відчуваю суттєві зміни. Я став набагато менше млявим і неповоротким, я відчуваю себе легким, рухливим та енергійним.
Як це вплинуло на вашу гру в боулінг?
AJ Johnson
Відтоді як я почав докладати зусиль до тренувань і став краще харчуватися, я бачу невеличкі, але важливі зміни в своєму боулінгу. Упродовж дня я почуваюся більш енергійним і легким. Під час гри я ніколи не відчуваю втоми, а після завершення блоку в мене нічого не болить.
Під час змагань я добре відчуваю, що маю більше контролю над своїм тілом, а також і над шаром. Найбільше покращення, яке я помітив – це мій баланс під час кроків. Навіть якщо кидок вийшов не дуже вдалим, я все одно зберігаю рівновагу й можу бути більш точним.
Anggie Ramirez
О, я бачу розворот на 180 градусів! Я почуваюся сильнішою і більш упевненою, що дається взнаки і в повсякденному житті, і в боулінгу. Раніше після тижневої перерви від боулінгу мені треба було десь два тренування, щоб прийти у форму. Зараз, коли я беру перерву від гри через робочі обставини, то відновлююся набагато швидше. Здається, що покращилася м’язова пам’ять, а це чимала перевага. Я набагато краще стою в балансі й загалом суттєво покращилася робота ніг. Я не відчуваю втоми після гри, і навіть якщо й відчуваю якийсь біль після змагань та тренувань, то набагато менший, ніж раніше.
Jason Sterner
Я почуваюся набагато сильнішим, а найголовніше – під час змагань я вже не відчуваю такого болю в спині. Коли я прокидаюся вранці, то вже готовий хоч одразу до гри, стільки в мене енергії та сили. Під час змагань я, власне, більше їм – протеїнові батончики чи інші корисні перекуси – щоб підтримувати рівень енергії. Раніше це було досить складно, бо я був голодний і просто хотів дограти вже той блок, ну й знову ж таки – мені все боліло, я швидко втомлювався й нічого не хотів. Тренування однозначно покращили мій баланс і таймінг, я став набагато краще влучати в ціль. Найпростіше описати зміни можу так: я став набагато легшим на ногах.
Заключні думки
Для сторонніх глядачів, які можуть не розуміти тип атлетизму, якого потребує боулінг, сама ідея “тренуватися в спортзалі заради боулінгу” виглядає смішно й дико. Боулінг не той спорт, що сильно піднімає пульс, як це робить біг чи стрибки. І все ж таки повторюване кидання шара впродовж кількох годин дає на наше тіло помітне навантаження.
Тренування для поліпшення сили, витривалості, гнучкості та загального фізичного стану роблять кидання шара не таким утомлюючим. Ви можете також помітити, що треноване тіло швидше пристосовується до змін, які ви робите у грі, оскільки ви поліпшуєте контроль над м’язами та нейронні зв’язки для конкретних рухів і вправ. Кращі тренування – це здоровіше тіло, і не завжди вищі результати, очки чи перемоги. Але топові спортсмени зараз визнають, що загальна фізична підготовка дозволяє їм змагатися довший час на однаково високому рівні – і часто ефективніше за суперників. Це виходить за межі тренувань у боулінг-клубах, бо включає також і харчові звички.
Є чимало факторів, які впливають на стан нашого здоров’я, і які можна пов’язати з вищими досягненням в боулінгу. Загальні рекомендації для кожного боулера такі: визначте, що у вашій фізичній грі є найбільш слабкою ланкою та починайте поступово посилювати цей елемент з усіх боків, включаючи харчування та вправи у спортзалі.