Сильні та слабкі шари

Стаття Джейсона МакЮена із сайту NationalBowlingAcademy.com, переклад Ольга Покотило

Коли ви підходите до того етапу свого спортивного розвитку, коли потрібно вибрати й купити новий шар або поповнити існуючий арсенал, розуміння різниці між сильними та слабкими шарами може стати поворотною точкою вашої гри.

Усім подобається, коли шар на доріжці розвертається і збиває страйк, але коли ви обираєте шар для своєї гри, вас цікавить не стільки те, як сильно він повертає, а – як швидко він починає це робити.

Сильні шари

Сильний – не обов’язково той, що робить ширший хук. Сильний шар починає повертати раніше, ближче до початку доріжки (від лінії фолу до стрілок або трохи далі) порівняно зі слабким шаром. Сильний шар зазвичай має більш матову поверхню та симетричне ядро. Ці шари розраховані на велику кількість олії, тож вони раніше вступають у реакцію з доріжкою замість того, щоб ковзати.

"Сильний" шар
“Сильний шар” має більше енергії на початку доріжки

Сильний шар також матиме менший рух справа наліво в кінці доріжки, оскільки він уже витратив майже всю свою енергію на початку.

Слабкі шари

Тепер, коли ви дивитеся на рух шара на доріжці й звертаєте увагу на місце хука, слабкий шар легко визначити за тим, як він плавно він ковзає на початку, не чинячи опору олії порівняно із більш агресивними шарами, і створює помітно більший хук справа наліво, коли опиняється на бекенді.

Подумайте про “снігові” шини для автомобіля: коли авто на такій гумі опиняється на льоду, вони ковзають. Але на снігу або асфальті мають достатньо зчеплення.

“Слабкий” шар зберігає енергію довше

Коли слабкий шар дійшов по доріжці до місця, де закінчується олія, він вступить у реакцію значно швидше й агресивніше, ніж “сильний” шар на цій стадії.

Слабкі шари зазвичай здатні зберігати для бекенду більше енергії завдяки полірованій поверхні та асиметричному ядру.

Weaker vs Stronger Bowling Ball
Слабкий шар різкіше вступає в реакцію в кінці доріжки

Час обирати

Але ж який шар ви покладете в свою сумку? Відповідь залежить від того, на якій олії ви плануєте грати:

Якщо діаграма “суха”, вам знадобиться “слабкий” шар із блискучою полірованою поверхнею.
Якщо олії багато (“жирна” діаграма), беріть шар із агресивною матовою поверхнею.

Що ще треба знати, додаючи шари до свого арсеналу

Дуже важливо знати, що вам підходить вага тих шарів, якими ви граєте. Середня швидкість шара має бути близько 15 миль на годину (24 км/год). Якщо ваша швидкість регулярно падає нижче цієї межі, можливо, вам варто перейти на легші шари. І навпаки, якщо ваша швидкість часто “вистрілює” понад 16 миль/год (25,7 км/год), а ви граєте не 16-фунтовими шарами, саме час задуматися про перехід на цей рівень.

Якщо ви маєте сумніви щодо хвату шарів і шукаєте ідеальний варіант, подумайте про зйомні вставки: незалежно від того, який шар ви взяли, завдяки єдиному “тамбу” ви матимете однаковий хват у кожному випадку.

І, нарешті, пам’ятайте, що довжину хука для будь-якого шара можна змінити. Ви завжди можете заполірувати або зашкурити поверхн. (до початку змагань), змінюючи взаємодію шара з олією. Не бійтеся це робити, або порадьтеся із оператором прошопа чи тренером про те, як саме вам краще вчинити зі своїм арсеналом.