Доріжки не працюють “проти вас”

Залишилася одна кегля

Уривок із книги “Психологія боулінгу” Діна Хайніца, переклад Ольга Покотило.

Секрети досягнення цілей. Шостий:

У складних умовах доріжки не працюють “проти вас”.

Спортивні умови, “випалені” умови, розробники діаграм не мають наміру “дістати вас до живого”. They are simply life asking whether you can execute the informal Marine motto: Improvise, Adapt, and Overcome.

Боулінг – це такий собі тест IQ. Доріжки ніби питають: а ти зможеш нас розв’язати? Ти зрозумієш, що тут до чого?

Вони не планують змусити вас помилятися. Умови на доріжці – це найменш особиста річ у спортивному боулінгу. Подивіться на них не як змову проти вас, а як виклик, який ви добровільно прийняли. Нічого не бійтеся – робіть найкраще, на що здатні. Поставте собі за мету здатність грати на будь-яких умовах.

Секрет сьомий:

Середовище в боулінгу працює на вашу користь.

Якщо ви коли-небудь бачили гру в баскетбол, то помічали, як фанати команди-суперника волають, махають плакатами й кульками під час вільних кидків. Дивно, як спортсмени навчилися бачити свою ціль попри весь цей хаос і гамір! Правда ж у тому, що, якщо ви справді хочете зіпсувати спортсменові кидок, спробуйте повну тишу. Тиша якраз підкреслює незвичність ситуації, сигналюючи мозку, що щось пішло не так.

Те саме ми бачимо і в боулінгу. Ви кидаєте серію страйків, і раптом навколо западає тиша. Щось усередині вас помічає, що до вас ставляться інакше, обстановка змінилася, виникає внутрішня напруга – і от ви вже щось змінили в кидку.

Гамір, рухи, грубощі, сміх, – усе це відволікання можна повернути на вашу користь! Усе, що створює навколо вас шум, дає можливість і створити “тунель” вашого бачення. Крім того, ви повинні бути готовими, що чим краще ви граєте, тим тихіше ставатиме навколо. Чим нормальнішим здаватиметься вам середовище гри, тим краще ви зможете сконцентруватися. Отже, поставте собі за мету – навчитися витримувати все стороннє, що відбувається, поки ви граєте в боулінг.