Тренування для вдосконалення

Переклад статті Ріка Вілтса з сайту http://www.kegeltrainingcenter.com

Тренування для багатьох гравців – це просто прийти до боулінг-клубу та зіграти кілька партій. Гарне тренування визначається кількістю набраних очок. Граючи як звичайно, роблячи те, що ви й так постійно робите, оцінювання свого рівня за рахунком у грі можуть привести до деякого прогресу, хоча це не найкращий шлях для вдосконалення.

Перший крок у тренування для вдосконалення – це чесно визначити свої сильні сторони і список навичок, які потребують покращення. У деяких випадках вам знадобиться сертифікований тренер, щоб досягти відчутного розвитку. Багато гравців, схоже, не усвідомлюють своїх переваг, а також і не визнають, що мають деякі слабкі сторони. Дайте собі час визнати це. Перегляд відео з вашою грою може добряче допомогти.

Наступне: повірте, що ті навички, які ви вирішили покращити, обов*язково приведуть вас до успіхів у грі. Наприклад, ви можете виявити, що краще добивання спеї – важлива навичка для вашого розвитку. Ви також можете вирішити, що ваш рахунок швидко зросте, якщо ви піднімете відсоток добивання одиночних кегель. У змагальному боулінгу це звичайна справа – виявити кількасот очок, втрачених від промахів по одиничних кеглях. Уявіть, що буде, коли ви піднімете відсоток закритих фреймів на 10 або 20%.

Ще одна загальна проблема, з якою часто працюють у нашому центрі (Kegel Training Center, – пер.), це замах, що виходить із лінії гри. Наприклад, часто замах іде далеко від тіла гравця ще на стадії виносу, а потім повертається за спину. Такий замах не відповідає тій лінії, куди ви хочете відпустити шар. Виправлення цієї проблеми під час тренування може радикально покращити вашу гру.

Суть всього цього в тому, що коли вам треба покращити добивання, або коли у вас є недоліки у фізичній грі й потреба їх змінити, тренування у форматі звичайної гри не тільки сповільнює ваш прогрес, але й може погіршити ситуацію – адже ви створюєте й закріплюєте навичку, напрацьовуєте “м*язову пам*ять”, яка врешті решт відповідає за всю вашу активність у спорті.

Отже, за нашим прикладом щодо спеї, гравець міг би прийти до клубу й спробувати різні стратегії добивання. Якщо ігнорувати рахунок на табло, ви зможете легко визначити, які системи добивання вам підходять найбільше. У прикладі з замахом гравець може скористатися спеціальною технікою чи вправами для виправлення помилок. Важливо, що коли ви працюєте із окремими вправами, повний підхід і кидки є небажаними, аж поки ви не опануєте потрібні рухи.

На додачу, дослідження тренувань показало, що вивчення нової техніки відбувається швидше, якщо тренувати його у повільному темпі. Повільне повторення та імітація рухів створюють нейро-м*язові зв*язки у мозку, що допомагають опанувати потрібну техніку.

Підсумовуючи, тренування для покращення гри складається з наступних компонентів:
1. Фокус на специфічній частині гри чи техніці, по одній на кожне тренування.
2. Виконання рухів у вповільненому темпі для створення нейронних зв*язків.
3. Використання помилок як підказок для кращого виконання.
4. Подолання періоду, коли під час тренування новий рух здається некомфортним.
5. Виконання правильних рухів знову й знову, аж поки вони не дійдуть до автоматизму.

Тільки після того, як ви “потренувалися для вдосконалення”, переходьте до розваг і насолод, починаючи грати на рахунок. Спробуйте хоча б раз потренуватися за наведеною схемою, і результат гри вас здивує!