Е.Дж. Джонсон

10-й номер у передсезонному рейтингу РВА.

На відміну від решти учасників рейтингу, 27-річний Джонсон іще не має жодного професійного титулу, але його включили до списку. Це, можливо, сталося випадково, бо влітку виступи Джонсона в Турі не справляли великого враження. Але яскраве завершення сезону та перемога у на турнірі в Кореї (не РВА, але теж серйозний турнір) виправдали сподівання авторів. Отже, за Джонсоном у цьому сезоні пильно слідкуватимуть.

Статистика

Титулів – немає, найкращий результат на змаганнях Туру РВА – п’ять разів зайшов до топ-10, але програвав у фіналах:

  • Другий на РВА China Tiger Cup – поступився Шону Рашу
  • другий у парі з Ерін МакКарті на Storm Striking Against breast Cancer
  • другий на Xtra Frame Wilmington Open, програв 214:217 гравцю з Пуерто-Ріко
  • другий на Xtra Frame Reality Check Classic, програв Джошу Бланшарду 232:204
  • другий на PBA Chameleon Championship-2016
  • третій на Xtra Frame Iowa Midwest Open – 2015
  • другий у фіналі USBC Masters-2015, програв Бельмонте 202:157

Має шість регіональних титулів, у 2019 році заробив у РВА 62 тис. доларів – наразі найбільша сума від початку кар’єри в 2015 році.

Шлях до РВА

Народився в містечку Освего (Ілінойс, поблизу Чикаго), у боулінг потрапив уперше у віці близько 3 років.

Я граю в боулінг, скільки себе пам’ятаю. Я був квотербеком, грав у баскетбол, бейсбол – але боулінг завжди зі мною. Мій тато завжди грав у боулінг, і взагалі мої батьки познайомилися в боулінг-клубі.

Перші спогади про гру він описує як “бажання кинути щось у той бік, якомога сильніше, й насолоджуватися шумом і тріском, з яким розлітаються кеглі”. Ну, цю особливість стилістики Джонсон однозначно зберіг 🙂

 Боулінг не завжди був моїм улюбленим спортом. Я був залучений до багатьох дитячих гуртків та позаурочної діяльності від перших класів до коледжу. Однак у мене була мета – стати Професійним Спортсменом. Так сталося, що в коледжі я займався одразу чотирма видами спорту, включно з боулінгом, і саме там зайняв третє місце на змаганнях штату й навіть установив місцевий рекорд – серію 857.

Після тієї перемоги боулінг став переважати в інтересах юного Джонсона, його залучили до молодіжного туру штату та до програми Джуніор Голд. Після школи він вступив до університету МакКендрі за спортивною стипендією з боулінгу, та отримав освіту з напрямку “спортивний менеджмент”.

До всіх видів спорту я ставився серйозно й умотивовано. Я завжди був сфокусованим і самодостатнім спортсменом, що й привело мене до успіху й отримання стипендії.

У 2012-2013 роках Джонсон пройшов відбір до Молодіжної збірної команди США, у 2012 також він уперше пройшов відбір до дорослої збірної. Виступав під зірковим прапором на чемпіонатах світу 2014, 2017 та 2019 років:

  • бронза в ол-івенті на ЧС-2017 та золото в командах
  • три золоті медалі – команди, двійки та ол-івент на Чемпіонаті Пабкону-2019

Словом, цілком може бути, що ви бачите цього чоловіка на фото уперше в житті. Тому ось вам його відео:

Випуск програми “Боулінг із ПРО” – Джонсон показує учаснику шоу, як грати на 39ф флеті 🙂

Мої наміри щодо боулінгу цілком очевидні. Це спорт на все життя, як гольф: поки твоє тіло достатньо здорове, ти можеш продовжувати гру.

Команда США на чемпіонаті світу 2017 (Лас Вегас)

Не знаю, чи я колись зможу забути, як Томмі зробив той останній кидок, повернувся й буквально застрибнув мені на руки. Я стояв там і тримав на руках чоловіка, гру якого мав за зразок. Вау, це було круто. Це був неймовірний досвід, який змінив моє життя.

Це не жарт, Томмі Джонс реально тоді застрибнув Джонсону на руки!

Після такого яскравого підйому життя добряче вдарило по Джонсону: спочатку несподівно (й, вочевидь, болюче) завершилися його приватні стосунки з неназваною дівчиною. Потім він отримав відмову на участь у команді США на чоловічому чемпіонаті світу в Гонконгу-2018.

Починався 2019 рік, який обіцяв нові відкриття й досягнення. Але сталося так, що перший турнір РВА та відбір до збірної команди США збіглися в датах. Обираючи, де грати, Джонсон як багатократний учасник команди, подав на відбір своє резюме, а сам поїхав на комерційні змагання.

У команду його не взяли.

Деякі речі в особистому житті, на які я розраховував, не відбулися, і до того ж я раптом опинився поза боулінгом. Я подумав, що це все моя провина. До того моменту я навіть не уявляв, що таке відчай і депресія, і що таке страх. Одне чіплялося за інше й ставало дедалі гірше. Це було дуже тяжко, й мені знадобилося чимало часу, щоб отямитися.

Джонсон знайшов професійну підтримку в цей період, і півроку працював над тим, щоб відділити свої успіхи чи невдачі у боулінгу від своєї особистості – щоб одне не впливало так гнітюче на інше.

Через деякий час він отримав телефонний дзвінок із запрошенням про участь у команді США на Панамериканських іграх, що були в Перу.

Для Джонсона це була можливість відплатити за всі ті речі, яких він навчився від Томмі Джонса та Кріса Барнса. Він сподівався стати лідером команди, з якою летить на чемпіонат, і хотів довести, що гідний такого запрошення.

Це запрошення було тією іскрою, якої Джонсон потребував, і його виступ у Лімі був просто приголомшливий.

із офіційного репортажу USBC

Джонсон взяв золото в Ол-Івент (середній 237 за 24 гри), у даблах із Шоном Вілкоксом, та командах (середній 240 у цьому блоку).

Я сидів в аеропорту, чекаючи на літак додому, повертаючись зі змагань, які змінили моє життя, і на які я зовсім не очікував. Стало схоже, що життя до мене посміхнулося. Я знав, що це МОЯ можливість, і що я віддам команді США усе, що я можу. Я почувався як ветеран, і це було нове для мене. Я відчув, що знову маю мету в житті.

У першому турнірі 2020 – Hall of Fame Classic – Джонсон не пройшов кваліфікацію. Але попереду ще цілий сезон.